Ból kręgosłupa

masaz-blog-6Ból kręgosłupa to dolegliwość, która dotyka nas coraz częściej.

W dobie rozwoju farmakologii mamy też coraz bardziej skuteczne leki przeciwbólowe. Ale po co faszerować się lekami, jeśli istnieją inne metody leczenia i uśmierzania bólu, w tym fizjoterapia. Jedną z takich metod jest masaż leczniczy. Dla uzyskania optymalnego efektu, masaż taki powinien być wykonywany seriami. Po jednym czy dwóch masażach nie będziemy mogli bowiem powiedzieć o jego leczniczych właściwościach, a jedynie o właściwościach relaksacyjnych. Podczas masażu zmniejszeniu ulega napięcie nerwowo-mięśniowe.

Rozluźnione nerwy i mięśnie zwiększają utraconą wcześniej elastyczność. Zwiększeniu podlega też dopływ krwi do masowanego miejsca. A im jest jej więcej, proces gojenia przebiega sprawniej. Poza tym masaż wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe. A im silniejsze mięśnie, tym mniejsze obciążenie kręgosłupa podczas wykonywania codziennych czynności. I jeszcze jedna zaleta- przyspieszona przemiana materii i naturalna detoksykacja organizmu.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Napisano w CranioSacral

Wsparcie dla biznesu

Quantec to biorezonans – potężne urządzenie, które za pomocą oddziaływania na biopola organizmów żywych pobudza je do konkretnego, zaplanowanego działania. Terapia kranio-sakral dla dzieci

Sklep Quantec »

Umów masaż

Umów się na spotkanie z naszymi Terapeutami posługującymi się techniką masażu CranioSacral.

Terapia czaszkowo-krzyżowa »