Masaż leczniczy

Mature woman enjoying shoulder massageProblemy związane z kręgosłupem dotyczą dziś coraz większej liczby osób.

Dolegliwości podczas nich odczuwane sprawiają natomiast, że szukamy skutecznych sposobów walki z bólem i ograniczeniami, jakie ze sobą niesie. Dlatego też coraz większą popularnością cieszy się fizjoterapia. Jest to zespól metod leczniczych, podczas których wykorzystywane jest zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. Metody te nie tylko usuwają dolegliwości, ale też skutecznie zapobiegają postępowi czy nawracaniu się choroby.

Jedną z metod fizjoterapeutycznych jest masaż leczniczy. Oprócz właściwości leczniczych posiada on także właściwości relaksacyjne i pielęgnujące. Zabieg ten doskonale sprawdza się w takich dolegliwościach, jak na przykład ból kręgosłupa. Jakie ma zalety?Po pierwsze rozluźnia mięśnie. Po drugie, zwiększa przepływ krwi. I po trzecie: relaksuje i odpręża. Masaż ten opiera się na technikach masażu klasycznego. Ze względu na jego leczniczy charakter zawiera jednak dodatkowe zabiegi manualne, jak głaskanie czy ugniatanie ciała.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Napisano w CranioSacral

Wsparcie dla biznesu

Quantec to biorezonans – potężne urządzenie, które za pomocą oddziaływania na biopola organizmów żywych pobudza je do konkretnego, zaplanowanego działania. Terapia kranio-sakral dla dzieci

Sklep Quantec »

Umów masaż

Umów się na spotkanie z naszymi Terapeutami posługującymi się techniką masażu CranioSacral.

Terapia czaszkowo-krzyżowa »