Masaż Masaż lepszy od tabletek przeciwbólowych!

masaz-blog-5Obecnie bardzo wiele osób ma problemy z kręgosłupem. Ból kręgosłupa bardzo utrudnia normalne funkcjonowanie i może popsuć humor nawet najbardziej pogodnej osobie.

Szczególnie wtedy tak może się stać, kiedy bóle są wyjątkowo uciążliwe i częste. Co robimy zwyczajowo w takiej sytuacji? Oczywiście sięgamy po różnego rodzaju tabletki przeciwbólowe. To jednak nie jest żadne rozwiązanie, bo nawet jeśli zagłuszymy ból, stanie się tak tylko na chwilę. O wiele lepszym, bo bardziej skutecznym sposobem jest fizjoterapia. Jednym z działów fizjoterapii jest tak zwany masaż leczniczy.

Masaż taki, pod warunkiem, że zostanie wykonany profesjonalnie przed doświadczonego fizjoterapeutę, posiada cały szereg zalet. Przede wszystkim daje on uczucie odprężenia, relaksuje, bo likwiduje napięcie, rozluźnia mięśnie. To wszystko zaś powoduje, iż ból pleców ustępuje. Naturalnie, aby efekty były trwałe i widoczne, nie wystarczy jeden masaż, ale cała seria. Jednorazowo zaś masaż powinien trwać przynajmniej godzinę.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,