Prosta sprawa!

masaz-blog-2Każdy organ w ciele człowieka jest ważny. Spośród wszystkich da się jednak wyłonić kilka o szczególnym znaczeniu.

Taką niezwykle ważną częścią ciała jest kręgosłup, który m.in. utrzymuje nasz organizm w pozycji pionowej, dźwiga jego ciężar, umożliwia nam poruszanie się. Niestety z reguły o nim zapominamy, nie dbamy o postawę, nie wzmacniamy go ćwiczeniami. O jego istnieniu przypomina nam dopiero ból. Siedzący tryb życia, zmniejszona aktywność fizyczna, nadwaga to jedne z wielu czynników, które bardzo często doprowadzają do sytuacji, w których odczuwamy ból kręgosłupa.

Oprócz urazów fizycznych i przeciążeń należy pamiętać też o tym, że na kondycję kręgosłupa mają olbrzymi wpływ emocje. Depresja, stres, blokady, które stwarzamy sobie w życiu sami bądź pozwalamy innym na ich stworzenie osłabiają kręgosłup co automatycznie przejawia się bólem. Niezależnie od tego jaka jest przyczyna bólu najlepszym wyjściem jest fizjoterapia. Odpowiednio przeprowadzony masaż leczniczy rozluźnia a jednocześnie wzmacnia mięśnie, pobudza krążenie tkanek w kręgosłupie a na płaszczyźnie emocjonalnej uspokaja emocje. Masaż leczniczy jest dla naszego kręgosłupa najlepszym środkiem przeciwbólowym.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,