W czym pomaga masaż leczniczy?

masaz-blog-4Nowoczesna medycyna i fizjoterapia, choć wspierana przełomowymi odkryciami naukowców i specjalistów, chętnie zwraca się ku metodom znanym już od wieków.

Siłę dotyku cenili już starożytni, a wszelkiego rodzaju masaże często wprowadzali do swych oczyszczających rytuałów. Nowożytni zaczęli traktować je w kategoriach naukowych, by dziś konstytuował obszerną i złożoną dziedzinę. W takiej czy innej formie – masaż leczniczy – funkcjonuje w niemal każdym zakątku świata. Ten najbardziej popularny, opierający się na technikach klasycznych łagodząco wpływa na stany napięcia mięśniowego.

Minimalizuje ból kręgosłupa, eliminuje napady migrenowe, relaksuje i pomaga pozbyć się stresu. Zalecany jest osobom intensywnie trenującym, jako zabezpieczenie ciała przed urazami i kontuzjami. Mniej aktywnym przyda się z kolei dla rozluźnienia i zmniejszenia dolegliwości wynikających z siedzącego trybu życia. Zalety masażu leczniczego docenią też kobiety w ciąży oraz osoby starsze. Pierwszym pomaga znieść bolesne skurcze, drugim pozwala zachować dłuższą sprawność kończyn i pleców.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,